ЗНО...ПРОБЛЕМА НА ПРОБЛЕМІ, або НЕ ВИСОКО МУДРУЙ


24 квітня в Україні відбулися тестування ЗНО з української мови та літератури. Наступного дня, після публікації офіційних відповідей, серед абітурієнтів та їхніх батьків прокотилася хвиля обурення.


  Невдоволення викликали п'ять завдань №29-33, які стосувалися фрагменту з твору сучасної української письменниці Галини Пагутяк "Потрапити в сад", а саме "Маленький шлях не для людей".

Запропоновані варіанти відповідей на поставлені запитання синонімічні, а правильні відповіді – абсурдні. По-перше, текст побудований на   метафорах і абстрактному сприйнятті. По-друге, це текст художнього твору, який сприймається учнями по-особливому через призму особистого бачення і трактування. По-третє, самі питання складені некоректно, бо дозволяють двозначне трактування. А окремі правильні відповіді просто викликають обурення  чи сміх крізь сльози через свою абсурдність.

 Обурені абітурієнти почали збирати підписи під петицією до директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря Лікарчука з вимогою анулювати результати спірних завдань. На часі зібрано вже більше 7 тисяч підписів і їх кількість зростає.

"Запитання ЗНО найчастіше схожі на ребус, який учні повинні розв'язати (прикладом є питання 29-33 ЗНО 2015, які не мають ніякого відношення до аналізу тексту, адже жодне з них не має чітких відповідей). Ми як учасники ЗНО не можемо погодитися з об'єктивним фактом ускладнення незалежного оцінювання, бо в жодній європейській країні немає тесту з розмитими запитаннями та відповідями до них", - наголошується у петиції.
 Молодці. Закликаю підтримати цю петицію а ще краще- попросити чиновників, які створили такі екстремальні умови підготовки до  ЗНО через  відсутність збірників. які прийнято друкувати з метою тренування, часу, відведеного на підготовку, часу, вибраного на написання тесту,  пройти подібне тестування на підтвердження своїх  посад . Не мовчімо, підтримаймо випускників столиці України, які завтра мають вийти на протестний мітинг. Долучайте свої підписи до петиції.
http://osvita.ua/test/46843/