ЛЮБОМИР ГУЗАР. Велет духу,патріот, пророк,звичайна людина

Розмови з Богом

Сьогодні архієпископ, який пішов на спочинок, живе недалеко від Києва, в селі Княжичі, у просторому і світлому будинку, який сам залишає рідко, зате майже ніколи не відмовляє у візитах гостям.
Він говорить простою мовою, але одночасно це мова високого європейського інтелекту, - Семен Глузман, український правозахисник і дисидент

“Моя мрія про Україну ще не здійснилася, зовсім ні,— каже він неголосно НВ, зважуючи кожне сказане слово.— Українське суспільство все ще дуже розділене, і питання зовсім не в нинішній війні. Нас довгий час ділили між різними країнами. Через це ми не хочемо і не вміємо спілкуватися один з одним. Ми не відчуваємо єдності, а значить, і власної сили. Війна, якою б жахливою вона не була, це й шанс подолати нашу відчуженість один від одного".

Лише церковною сферою вплив Гузара не обмежується. За словами Сіманського, служіння Богу за Гузаром — це постійне перебування в діалозі з людьми.

Він завжди прагнув проявляти громадську активність співмірно зі своїм саном і положенням. Одним з перших на Всеукраїнській раді церков і релігійних організацій Гузар відмовився засудити учасників акції " Україна без Кучми наприкінці 90‑х. Навпаки — він публічно назвав гріхом корупцію, що вразила владу. А в 2011 році Гузар виступив ініціатором створення групи 1 грудня — громадської ради інтелектуалів, покликаної своїм авторитетом допомогти розвитку громадянського суспільства в Україні.

"Разом з Гузаром до українських церков прийшла європейська культура спілкування з політичними інститутами — не просити матеріальних пільг для себе, а говорити про принципи і цінності",— зауважує релігієзнавець, доктор філософських наук Юрій Чорноморець.

Втім, сам Гузар про себе говорити не любить — марнославство йому чуже. А на питання про те, як воно бути моральним авторитетом для цілої країни, відповідає просто: "Я не знаю".

І після паузи продовжує: “Священик повинен служити людям. У мене ніколи не було відповідей на всі питання, немає їх і зараз. Тому багато чому я вчився і вчуся в інших людей. У молитвах я прошу Бога, щоб він, як батько, зайнявся нами, а ми навчилися бути відповідальними людьми і поважати один одного. Без цього нам не побудувати здорового суспільства".
П’ЯТЬ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ЛЮБОМИРА ГУЗАРА:
Війна, якою б жахливою вона не була, це й шанс подолати нашу відчуженість один від одного.
Еліта — це люди, котрі вміють дивитися далеко вперед і зберігають головне — людську гідність.
Корупція — це перш за все хвороба власної душі, а вже потім політична хвороба.
Влада боїться свободи в серцях значно більше, ніж голодного бунту. Тому що голодного можна купити, а вільного — тільки вбити.
Між сходом і заходом України немає поділу. Поділ існує між тими, хто любить Україну, і тими, хто її не любить.
Повна версія
http://nv.ua/ukr/publications/mogutnij-starets-jak-ljubomir-guzar-stav-moralnim-avtoritetom-dlja-natsiji---spetsproekt-nv-65191.html#
Як я люблю і поважаю цю людину. На душі світліє від однієї думки,що він у нашого народу є...