Каталог освітніх сайтів

Освітні веб-сайти
 • http://www.mon.gov.ua/ - офіційний сайт Міністерства освіти та науки України.
 • http://www.iteach.com.ua – український сайт програми Intel «Навчання для майбутнього».
 • http://www.iteach.ru — російський сайт програми Intel «Навчання для майбутнього»


 • http://osvita-ua.net - Новини. ВНЗ. Тестування. Школа: школа сьогодні, управління, технології навчання, виховання школярів, психологія, позашкільна робота, підвищення кваліфікації, теорія, навчальні програми, оцінювання, законодавство, журнали.
 • http://www.ednu.kiev.ua - Українські організації, пов'язані з освітою. Вищі та середні навчальні заклади. Освіта за кордоном, гранти. Преса. Виставки та семінари. Дистанційне навчання.
 • http://www.osvita.org.ua Освітній портал - освіта в Україні, освіта за кордоном. Довідник ВНЗ України. Зовнішнє тестування. Абітурієнту. Новини освіти та науки України та закордону. Каталог освітніх сайтів. Форум. Реферати, курсові, дипломні. Освіта за кордоном.
 • http://www.parta.com.ua Освіта в Україні на Parta. Освітній портал.Все про освіту: довідник абітурієнта, курсове навчання, каталог репетиторів, реферати і багато іншого для школярів, студентів та їх батьків. Посібники з Державної підсумкової  атестації (ДПА) 2011 року.
 • http://ostriv.in.ua Шкільний портал "Острів знань". Навчальні програми, методичні документи. Деякі окремі аспекти навчання. Плани роботи шкіл, атестаціяія про навчання і дозвілля. . Сценарії проведення свят, вікторин. Зарубіжний досвід. Обмін педагогічним досвідом, обговорення, поради, точки зору. Про історію освіти, навчання та видатних педагогів. Питання ліцензування освітньої діяльності в Україні. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Огляди українських педагогічних видань, дайджести, публікації.
 • http://teacher.at.ua Вчитель вчителю, учням та батькам. Накази, листи, рекомендації. Поради та рекомендації для вчителів та батьків. Поради психолога.

ПОЧАТКОВА ШКОЛА
 • Портфоліо вчителя http://aura.at.ua Інформація для вчителя початкової школи.
 • Супер клас http://myclass.at.ua Сайт вчителя початкових класів школи №118 міста Кривий Ріг. Скарбничка вчителя. Законодавство. На допомогу вчителю. Психологічні тести для дітей. Робота з батьками. Молодому вчителю. Навчальні програми. Виховна робота. Методичний порадник. Матеріали до уроку. Українська мова. Правова iнформацiя.
 

ВЧИТЕЛЯМ – ПРЕДМЕТНИКАМ
 • UROKI.NET http://www.uroki.net Все для вчителя: поурочне і тематичне планування, відкриті уроки, сценарії шкільних свят, методичні розробки, конспекти уроків, підручники, лабораторні, контрольні роботи і безліч інших матеріалів для вчителів - предметників, матеріали для педагогів-організаторів, шкільних психологів, завучів, класних керівників і директорів шкіл, ліцеїв, гімназій.
 • Інформація педагогу http://ped-inform.org.ua Новини освіти і науки України. Зовнішнє оцінювання (ЗНО). Нормативно-правові документи. Виховна робота. Вчителям - предметникам.
 

МАТЕМАТИКА В ШКОЛІ
 • Математика для школи http://www.formula.com.ua Цікаві математичні факти, історії з життя математиків, означення, описи понять, правила, теореми, закони, властивості, формули, математичні таблиці, розв'язки задач з елементарної математики, збірки прикладів. Творчий вчитель математики http://yrok.com.ua Сайт вчителів математики Кривого Рогу: цікаві розробки уроків, рекомендації та методичні матеріали щодо використання сучасних інноваційних технологій, інтерактивних методів навчання, роботи з обдарованими школярами, методичні розробки підвищення якості математичної освіти, математичної компетентності учнів.


ФІЗИКА В ШКОЛІ
 • Сайт вчителів України http://fizika.net.ua Матеріали для роботи вчителів фізики: методики, новини, бібліотека для учнів та вчителів, програми, уроки фізики.
 • Шкільна фізика http://sp.bdpu.org Теорія, задачі, тести, демонстрації, лабораторні роботи, методика навчання.
 

ДЛЯ ВЧИТЕЛЯ ХІМІЇ ТА БІОЛОГІЇ
 • Український біологічний сайт http://www.biology.org.ua Висвітлення сучасного стану біологічної науки та освіти в Україні. 
 • Все для учителя биологии http://bio.1september.ru  Електронна версія газети «Біологія». Матеріали для вчителів: «Я йду на урок біології».
 • Для вчителя хімії та біології http://www.uroki.net Розробки уроків, календарні, тематичні, поурочні плани, розробки уроків для вчителя хімії та біології в школі.
 

ГЕОГРАФІЯ В ШКОЛІ
 • Географія в школі http://geosite.com.ua Географія в школі на «Географічному порталі»: програми, поурочне планування, розробки уроків, електронні уроки, практичні роботи, нетрадиційні уроки, задачі, література, довідкові матеріали.
 • Географія в школі http://ukr-tur.narod.ru Географія в школі на сайті «Світ географії та туризму»: розробка уроків, виховні заходи, методичні рекомендації.
 

УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА
 • Українська мова і література http://ridnamova.ck.ua Сайт для учителів української мови і літератури. Українська мова. Українська література. Зарубіжна література. Позакласна робота. На допомогу учням.
 • Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка http://ippo.org.ua Інформація для учителів - предметників на інформаційно-методичному сайті: методичні рекомендації, дидактичний матеріал, цікавий досвід.
 • Українська мова і література в школі http://www.ukr-in-school.edu-ua.net Електронна версія науково-методичного журналу.
 

Інститут української мови НАН України

Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка

Національний НДІ українознавства

Національна спілка письменників України

Український лінгвістичний портал

Великий тлумачний словник української мови

Україна inkognita (Відкрийте для себе Україну)

Мала академія наук України

УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР 


ОФІЦІЙНИЙ САЙТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ    

ФІЛОЛОГІЧНИЙ ЕВЕРЕСТ


ФОРУМ «УРОК»
УКРАЇНСЬКІ ВІРТУАЛЬНІ МУЗЕЇ 


    ВІРТУАЛЬНІ МУЗЕЇ СВІТУ


    
НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ ОНЛАЙН 

     МЕТОДИЧНИЙ ПОРТАЛ


УКРАЇНСЬКИЙ ПРАВОПИСДля вчителів української мови

Вчителю української мови та літератури


           
Уроки державної мови: правопис, переклад, граматика.


Серія бібліографічних матерілів "Літературнo-краєзнавчі студії"Науково-просвітницький центр "Українознавства" товариства "Знання" України


Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського
nplu.org/       


Проект електронної бібліотеки давньої української літератури. Українські літописи, хроніки житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори, "Слово о полку Ігоревім" тощо.


Інтернет- бібліотека української літератури. 
 


Українська електронна бібліотека  


Електронна бібліотека української літератури

ІНФОРМАТИКА
 • Світ ПК. Учитель-учителю http://www.svit-pk.cpto1.vn.ua Інформаційно - освітній портал на допомогу вчителю інформатики: плани-конспекти з інформатики, цікаві статті, інструкції, програми. 
 • Інформатика в школі http://informatik.at.ua Інформація про програмне забезпечення, яке можна використати на уроках інформатики. Цікаві та необхідні матеріали для вчителів інформатики. Плани-конспектів уроків інформатики.
 • Освітні веб-ресурси учителям інформатики http://galanet.at.ua Сайт присвячено освітнім веб-ресурсам, методиці їх використання і проектування. Мета створення сайту - зібрати в одному місці матеріал з даної теми та надати можливість студентам, учителям, викладачам обмінюватись досвідом щодо використання та створення освітніх веб-ресурсів.
 • UA5.ORGhttp://www.ua5.org Методичні матеріали з інформатики. Сайт присвячений інформатиці та інформаційним технологіям у всіх їх різновидах: від систем счислення до комп'ютерних мереж та телекомунікацій. Матеріали сайту охоплюютьі тематики, які зустрічаються у шкільному курсі інформатики та у фундаментальних дисциплінах з інформаційних технологій вищих навчальних закладів України.


УРОКИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ТА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ
 • Слово вчителя http://konserg.ucoz.ua Цей сайт cтворено для поширення власного досвіду, для спілкування, обміну ідеями тощо. Розробки поурочних планів, виховних годин, комп'ютерних програм, тестів. Вчителям інформатики, образотворчого мистецтва.
 • Трудове навчання http://trudove.org.ua Сайт для учителів трудового навчання та обслуговуючої праці. Сучасні технології. Радіоелектроніка. Декоративне мистецтво.